history

Ürünlerimizin "insanlara doğallığı hissettirmesi” üzerine kurduğumuz bakıș açımızı Vegan ürünlerimizle de onaylıyoruz. Bir Vegan için, ürün içeriğinin ve imalat așamasının çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda belirlediğimiz Vegan ürün politikamızla History Markasına ait ürünlerden hiçbirinin üretim așamasında hayvanları denek olarak kullanmıyor, kullandırtmıyoruz.

Tüm ürünlerimizin Vegan olduğunu garanti ediyoruz

Bunun yanısıra ürettiğimiz tüm formüllerin insan vücuduna etkilerini, gönüllü kișiler üzerinde dermatolojik olarak test ediyoruz. Üretim politikamızın da bir yansıması olarak farklı açılardan alternatif test yöntemleri geliștirme çalıșmalarını da destekliyoruz.

Bilmenizi isteriz ki ;
Tüm History Markalı ürünler hayvan testleri yapılmadan üretilir ve hayvansal hiçbir katkı maddesi içermez.
Ürünlerimiz gönüllü kișiler üzerinde test edilmiștir.
Tamamen bitkisel yağ ve doğal içerikler kullanırız.

V-LABEL sertifikası yer alıyorsa...

Ürünlere herhangi bir hayvansal bileşen katkısı dahil edilmediğinin garantilerinden biri olan V-LABEL sertifikası, içerikleri test edilmiş ürünlere yönelik olarak verilen uluslararası bir standart.

Kozmetik, giysi, gıda veya başka herhangi bir amaç için hayvanların sömürülmesini dışlamanın, veganlığı kucaklamanın yollarından biri de ürünlerin üzerinde Avrupa Vejetaryen Birliği tarafından onaylanan ve tüm dünyada en güvenilir vegan/vejetaryen ürün etiketi olarak kabul edilen V-LABEL sertifikasının bulunmasıdır.

Bu özel sertifika, imalat veya bileşimde hayvansal kökenli maddeler veya katkılar kullanmayan tüm ürünleri tanımlıyor.

Sağlık, sürdürülebilirlik, etik veya alerjenler nedeniyle kitlesel tüketiciler için aranması gereken sertifikalardan biri olan V-LABEL sertifikası, ürünün genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO), hayvan genleri ve hayvandan türetilmiş maddeler içermediğini bunun yanı sıra hayvanlar üzerinde test edilmediğini garanti ediyor.History Soap % 100 vejetaryen bir markadır, bu da ürünlerimizde hayvanlardan elde edilen herhangi bir içerik kullanmadığımız anlamına gelir. Yarı mamül ya da bitmiş ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. 1994 yılında kuruluş tarihimizden bu yana kozmetik endüstrisinde Doğa için, doğal olan için, türler arası eşitsizliği ortadan kaldırmak için çalışmaktayız.